Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır?

Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır

Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır

Boncuk kaynak nasıl yapılır diye bir çok  kişiden soru soruluyor, bunun üzerine bu sayfada boncuk kaynak nasıl yapılır, boncuk kaynak yaparken dikkat edilmesi gerekler, boncuk kaynak yaparken doğru saç kaynak malzemeleri seçimi ve saç kaynağının püf noktalarını 25 yıllık saç kaynak uzmanı olarak deneyimlerimi sizler ile paylaşacağım.

Boncuk kaynak işlemine başlamadan önce boncuk kaynak için gerekli saç kaynak malzemelerini hazırlıyoruz bunlar neler hem bir göz atalım.

Boncuk Kaynak İçin Halka Çeşitleri

Boncuk kaynak yaparken kullanılan Tığ

Boncuk kaynak yaparken kullanılan Tığ

Boncuk Kaynak Tığı

Boncuk Kaynak Tığı

Saç Kaynak yapımında kullanılan Ham saç ve boncuk kaynak yapımında kullanılmak için hazırlanmış { I } Tip saç kaynak ucu,

Saç Kaynak Yapımında Kullanılan Ham Saç

Saç Kaynak Yapımında Kullanılan Ham Saç

 

Saç kaynağı yapılacak olan kişinin saçı baş çevresinin etrafından 1 ila 1.5 cm boş alan bırakılarak kullanacağınız boncuğun genişliğinde aldığınız saç tutamlarını tığ yardımı ile saçın içinden geçiriniz ve daha önceden hazırlanmış olan ( I ) tip  boncuk kaynak uçlarını saçın içine yerleştirerek özel boncuk kaynak pensesi ile sıkıştırın. Saçınızın tamamına bu işlemi uygulayın. Boncuk kaynak nasıl yapılır video izle…

Sormak istediğini soruları bu sayfanın altına yorum yaparak sorabilirsiniz, en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

 

 

11 Yorumlar
 1. Merhaba, ben saçlarıma yaklaşık bir ay önce boncuk kaynak yaptırdım.yalnız boncukların için de bahsettiğiniz gibi silikon yok.kuaförüm bana zarar vermiyeceğini söyledi ama içim rahat değil.bu saçlarıma zarar verirmi.ne gibi zararlar verir cevaplarsanız sevinirim.

 2. Ben saçıma boncuk kaynak yaptırdım. Boncuk kaynak yaptıralı 3hafta oldu. İlk hafta saçlarım boncuk içinden çıktı saç ayrı bir şekilde şimdi yine dökülmeye başladı.
  Bu sefer boncuklarla beraber kuaförümün bana söylediklerini uyguluyorum yoğun sac kremi uyguluyorum gece yatarken topluyorum özel tarağıyla tarıyorum 3haftada 15 tane döküldü yaptırdığımda kuaforum saçlarımı baya çekti saç kaynağı’mın iyi olduğunu anlayabilmek için ama bu dökülmesinin sebebi nedir?

  • Merhaba Mine hanım,
   Boncuk kaynak ve diğer saç kaynakları aynı şekilde kullanılır ve saç diplerinde ister boncuk kaynak, ister keratin kaynak olsun bütün saç kaynak çeşitlerinde saç diplerine asla saç kremi uygulanmamalı, Saç kaynak yapılmış bir saça sadece saç uçlarına gerekirse saç kremi uygulamalı.
   Boncuk kaynağınıniçinden saçların çıkmasının 2 tane sebebi vardır.
   1: Boncuk kaynak ta kullanılan halka ve boncukların içeleri silikonlu değildir. İçi düz halka kullanmıştır hatta bir çok kuaför hatta boncuk kaynak kayıp düşmesin diye 2 adet halka kullanıyor. Buda saçı ezerek kopartıyor.
   2:Boncuk kaynak içine takılan saç kaynak uçlarının keratini iyi yapılmadıysa dökülür. Boncuk kaynağı içine takılan uçları keratin maddesi ile sertleştirilmiş “saç kaynak uç” diyoruz biz buna, bu saç kaynak uçları gerekli yoğunlukta ve kalitede keratin maddesi ile yapılmadığı için boncuklar sıkıştırıldığında pense ile boncukların arasında un gibi toz un ufak olur. O yüzden saç kaynak malzemeleri seçimide doğru yapılmalı.
   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 3. merhaba , ben saçıma halka kaynak yaptırmak istiyorum.ancak annemin 60 cm boyunda olan ham saçını kullanmak istiyorum. bu saçı benim saçıma halka kaynak uygulama olasılığı nedir..?

  • Mehaba Neşe Hanım,
   Elinizdeki Annenize ait ham saçları sizin saçınıza halka kaynak olarak takmak için sadece salonumu ziyaret etmeniz yeterli. Ham Saçların uçları halka kaynak için hazırlanıp takılacak.

 4. Merhaba ben burcu ben 5 senedir kuaförlük yapıyorum boncuk kaynak ta takılan saçların çıkmaması için nasıl bir takma işlemi yapılmalı teşekkür ederim.

 5. Merhaba Benim yaklaşık 400 adet kaynak saçım var ve taktırmak istiyorum fakat takması daha pahalıya mal oluyor bana ve 3 senedir kaynak kullanıyorum tüm gerekli malzeme var. Ben saç ucunu evde kendim yapabilir miyim acaba? Teşekkürler

  • Ayça hanım,
   Saç kaynak işlemi dışarıdan görüldüğü gibi kolay bir işlem değildir. Boncuk kaynak takılırken alınan saç tutatmlarının yoğunluğu açısı ve başınızda takılacak olan yerlerin doğr seçilmesi çok önemli.
   Buncuk kaynak saçların takılma işlemi için ne kadar fiyat aldınız bilmiyorum fakat evde yapmaya çalışırken saçınıza zarar verebilirisniz.
   Saç kaynak uçlarını yapmak ise ayrıca bir maharet ister . Evde kendiniz denemek istiyorsanız en azından 3 – 4 tane saç kaynak ucu yapmaya çalışıp deneyin ne demek isitediğimi anlayacaksınız. Saç kaynak uçlarınızı alıp saç kaynak merkezimize gelirseniz size en sağlıklı şekilde saçlarınızı takarız.

 6. Merhaba nasılsınız. bey efendi benim kuaförüm Taksimde.1 sene oldu saç kaynak taktırmaya başladım.3 ayda 1 değişiyorum. Ama saçım çok ince benim. şu anda çıkarmışım saç kaynaklarımı. Ama yine saç kaynağı istiyorum. Çünkü alışmışım. Uzun ve güzel saç taktırmak istiyorum. Bu bana kaça mal olur? Ve salonunuz nerde bilgi alabilir miyiz? Teşekkür ederim

Yorum yaz

Yorum yazmak içinlogovani olmalısınız

Son Yazılar

 • Saç Kaynak
  Boncuk ve Mikro Saç Kaynak
  Boncuk ve Mikro Saç Kaynak Boncuk ve Mikro Saç Kaynak Arasındaki Farklar Boncuk...
 • Saç kaynağı
  İtalyan Keratin Saç Kaynak
  İtalyan Keratin Saç Kaynak Evet şimdi Kıbrıslı olan müşterimiz Gamze hanımdan bahsedeceğiz sizlere...
 • Saç kaynak Türkiye
  Saç Kaynak Türkiye
  Saç Kaynak Türkiye Saç Kaynak Hırvatistan Şimdi size Hırvatistan dan gelen ve arkadaşının...